Tester Parfümler Orijinal midir? 

Güzel kokmak, her türlü ortama fiziken uyum sağlamak anlamına gelir. Özellikle yoğun çalışma temposuna sahip olanların koku güdüsüne dikkat etmeleri şarttır. Bu anlamda tercih edecekleri parfümlere de özen göstermeleri son derece önem taşır. Parfüm seçimi kişinin karizma sahibi olmasında önemli bir tercihi de ortaya çıkarmaktadır. Kendine özgü kokuyu bulmak için parfüm kokularını test etmek gerekir. Bu testi yapabilmek için ise tester parfümlere ihtiyaç duyulur.

 

Tester Parfüm Nedir?

Tester parfüm için, parfümlerin deneme ürünüdür tanımını yapmak doğru bir tabir olmaktadır. Tester parfümü koklamak, koku hakkında bilgi sahibi olmayı ve kokuyu deneme fırsatını yakalamayı sağlar.  Tester parfümlerin kokusu, parfümün orijinal şişesindeki kokusu ile aynı olmalıdır. Eğer bir tester orijinal kokuyu andırmıyor ya da kokusu orijinaliyle aynı değilse bu tester için sahte denilebilmektedir. Tester parfümün orijinal olup olmadığını anlamak için parfümün yoğunluğu ve hacmiyle birebir örtüşüp örtüşmediğini kontrol etmek gerekir. Bunu anlayabilmek için ise o parfümün kokusunu tanımak ya da parfümü kullanmış olmak şarttır. 


Tester Parfüm Tasarlamanın Amacı Nedir?

Parfüm seçimi kişiye özel bir tercihtir. Parfüm tasarımcıları kişinin ten rengine, karakterine, kişisel özelliklerine ve hatta isimlerine özel bile parfüm üretimi yapar. Tester parfümlerin portföyü işte bu noktada devreye girer. Yeni piyasaya çıkardıkları parfümü en kolay tanıtma şeklini  tester reklamı sağlar. En ünlü parfüm markaları bile ürün tanıtımlarında tester parfümlerini kullanır. Bu tanıtım şekli lansman, organizasyon ve ürünü piyasaya çıkarma yöntemlerinin tamamında en az maliyetli olarak kullanılıyor. Tester parfümlerin tasarımları güzel bir reklam aracı olarak dikkat çekiyor. 


Tester Parfümlerin Orijinal Olmamasının Zararları Nelerdir?

Bir parfümün testeri mutlaka orijinal olmalıdır. Eğer tester hatalı bir şekilde tasarlandıysa mutlaka tanıtımını yaptığı parfüm markasına zarar verecektir. Tester en güzel kokuyu dahi yansıtıyor olsa da asıl koku tester şişesinin içindeki koku olmayacaktır. Hiçbir marka tester şişesinin içindeki kokuyu sahte olarak tanıtımlarda kullanamamaktadır. Çünkü bu durum direk olarak parfüm satışlarına etki edecektir. 

Tester Parfüm İle Orijinal Parfüm Kokusu Aynı Mı?

Genel olarak tester ile orijinal parfüm kokusu aynıdır denilebilmektedir. Fakat bazı zamanlarda satın alınan mağazaya göre koku ve yoğunluk bakımından değişim göstermesi muhtemeldir. Parfümlerin mağazada bekleme süresi koku ve kalıcılık bakımından değişim yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle parfüm satın alırken, mağazanın markanın kendi satış mağazası olması durumuna dikkat edilmelidir. Tester parfümler konusunda zengin, farklı koku, yoğunluk ve kalıcılık süresi parfüm skalasındaki kaliteyi de ortaya koyacaktır.


Sahte Testerlar Nasıl Anlaşılır?

Parfüm seçiminde orijinal ürün kullanmak ve aynı zamanda kalıcı bir koku sahibi olmak isteyenler tester parfümleri tüm parfüm stantlarında ve parfüm mağazalarında bulabilmektedir. Hatta bazı ünlü parfüm markaları, ürünlerini verdikleri marketlere dahi tester ürün gönderir. Bir testerin sahte olup olmadığını anlamak için kapak dizaynlarına dikkat etmek gerekir. Ayrıca kalıcı ve orijinal kokuyu almak için bir süre beklemek de şarttır. Tester parfümlerde koyu kahverengi ve kapaklı şişeler genellikle orijinaldir ve kokuyu sıkmadan dahi kokuyu almak mümkündür. Ancak sahte testerlarda, koku sıkıldığında bile koku birkaç saniye beklenilmesine rağmen ortama dağılmamaktadır. Bir testerin orijinal olup olmadığını anlamak için el bileğine sıkmak yeterli olacaktır. Eğer kokuyu bileğe sıktığınızda bilekte su gibi akıcı bir görüntü oluşuyorsa bu oluşum testerin sahte olduğunu ortaya çıkarır. Orijinal koku, vücuda nüfuz etme özelliğine sahiptir ve sıkıldığı yerde yüzeysel bir yapışkanlık sağlar.

Orijinal tester farfüm reyonumuzu görüntülemek için bağlantıya tıklayın! busaattensonra.com/tester-parfum