İthal Tester Parfüm Ne Demektir? 

İyi bir kokuya sahip olmak öz güvenin de en yüksek seviyede olmasını sağlayan bir detaydır. Kişiye özgü, özel ve karakteristik bir parfüme ulaşmak için ise tester parfümlerin test edilmesi gereklidir. Orijinal bir parfüme sahip olmak için ise ithal parfümleri edinmek şarttır.  Tester parfüm çeşitleri gerçek parfümün reklamının yapılmasını sağlamak için hazırlanmış küçük boyutlu parfüm şişeciklerinden oluşur. İthal testerler ise Türkiye dışından gelmiş olan yabancı parfüm markalarının numuneleridir. Yurt dışında parfüm üreten firmalar, parfümerilere ithal testerleri yollamakta ve bu sayede parfüm skalasının farklı pazarlara da girmesini sağlamaktadır. Hoş kokulu ve yabancı ülkelerde satılan esanslar, Türkiye'ye testerlarını  pazarlayarak ürünlerini tanıtabilir ve daha bilindik bir marka halini alabilmektedirler. 


İthal Tester Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kendi vücut özelliklerine, ten renklerine ya da sadece zevklerine uygun koku seçimi yapmak isteyenlerin ithal parfüm seçimlerine dikkat etmeleri gerekir. Özellikle internet ortamından ithal parfüm satışı yapan firmaların güvenilir olmaları konusu son derece önemlidir. Kalıcılık, kokunun özerkliği veya farklı bir yoğunluğa sahip olması, parfümün kalitesinde etkili bir tercih sebebi değildir. Kokunun kalitesi ciltte bıraktığı etki ile anlaşılacaktır. İthal bir tester da, tıpkı normal tester parfümler gibi orijinal parfümün niteliğini taşır. Ancak ithal parfüm testerinin test edileceği parfüm yani gerçek parfümüyle aynı özelliklere sahip olduğunu anlamak için karşılaştırılması gerekir. Eğer bu kıyas yapılamıyorsa, açık parfüm almak dahi çok daha doğru bir tercih olacaktır. 


İthal Testerler Nerede Bulunur?

Parfüm satış noktaları, ithal tester seçeneklerinin bulunduğu. Bu adreslerden farklı ithal kokulara ulaşmak mümkündür. İthal tester parfümler Türkiye'de daha yüksek fiyatlarla satışa sunulmuştur. Fiyat özelliği sayesinde ithal olduğu konusunda emin olmak mümkündür. İthal kokuların bir kısmında daha yoğun bir esans kokusu alınabilirken, bir kısmı ise daha egzotik bir koku tasarımına sahiptir. Son yıllarda ithal parfüm testerlarını daha ucuza mal etmek isteyen parfüm stantlarının yöntemi, kâğıda dökülmüş parfümleri müşterilerine dağıtmak olmaktadır. Kalıcılığı bulunmayan bu kokular için dikkatlice tercih yapılması gerekir. 


İthal Parfüm İle Orijinal Parfüm Arasındaki Farklılıklar

Orijinal parfümler ithal parfümlere kıyasla sağlık bakımından daha az sorunlu bir yapıya sahiptir. Ciltte tahriş etkisi daha az, yoğunluğu ve kalıcılığı çok daha etkilidir. Ayrıca fiyat bakımından da orijinal olmasına rağmen daha düşük fiyatlıdır. İthal parfümler ise kimyasal bileşen bakımından yoğun içerikler taşır. Cilt kızarıklığı ve hatta kalıcı tahrişlere de yol açabilmektedir. Bu bakımdan ithal parfüm satın alınırken, satın alınan yerin nitelikli bir yer olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle ithal ürün olduğunu bilerek adına göre ithal parfüm almak için sitenin güvenilir bir site olması önem taşır. Orijinal bir ithal parfüm olduğunu düşündüğünüz bu parfümün sahte olma olasılığı internetten yapılan alışverişlerde çok daha güçlü bir ihtimaldir. Ancak güvenilir bir siteden ya da parfüm markasının kendi sitesinden bu ürünü alma bakımından hiç bir sıkıntı bulunmamaktadır.

  

İthal Parfüm Kullanımı Neden Tercih Edilir?

İnsan, vücudunun kokusunu değiştirmek, güzel ve etkileyici kokmak için parfüm kullanır. Parfüm kokusunda bir zarafet, tarz ve natürellik bulunur. Kişinin kendisine olan güvenini sağlarken, koku, büyüleyici etkisiyle diğer insanların da ilgisini çekecektir. Kişilerin farklı bir tarz ve ilgi çekici bir kokuya sahip olmak istemesi ithal parfüm kullanma isteğini ortaya çıkarır. Sıradan ve alışılagelmiş parfüm kullanmak istemeyenler ithal parfüm kullanmak istemekte ve bu bakımdan da ithal parfümleri tercih edebilmektedir. 

İthal erkek tester parfüm koleksiyonumuzu görüntülemek için lütfen bağlantıya tıklayın! busaattensonra.com/erkek-tester-parfum