Tester Parfüm | Orijinal Tester Parfüm | BuSaattenSonra.com
Menu
Your Cart

Tester Parfüm

Eski Mısır'da M.Ö. 3500 yılına kadar parfüm kullanımına dair elde edilen kanıtlar, parfümlerin tarihinin insanlık tarihi kadar eski olduğunun bir göstergesidir. Tarihte ilk defa parfüm kullanımına, Mısırlılar tarafından dini ritüel ve törenlerde rastlanılmaktadır. Parfüm kelimesinin anlamı ise, Romalılar tarafından miras kalan bir kelime olup, tören yanıkları veya duman yoluyla anlamına gelen per fummum şeklinde Latince bir kökene sahiptir. Parfümün ilk kez sıvı halde üretimi konusu da Yunanlılarda görülmekte olup, günümüz parfümlerinden çok farklı olarak ağır yağlar ve kokulu tozlar kullanılarak üretilmekteydi. Böylece dini törenler ve ritüeller dışında parfüm, vücuttaki kötü kokuları örtmek ve evcil hayvanlarla farklı ev eşyalarında kullanılmaya başlandı. Günümüzde kullanılan modern parfüm esansiyel yağlar, fiksatifler ve çözücülerin bir karışımıdır. Günümüzde bu bileşikler, sentetik olarak üretilebildikleri gibi farklı bitkilerden de elde edilebilmektedir. Parfüm tarihinde kısaca yaptığımız bu yolculuktan sonra tester parfüm hakkında en çok sorulan soruların yanıtlarını sayfamızın alt kısmında bulabilirsiniz.

CAROLİNA HERRERA RED 100 MLCAROLİNA HERRERAÜrün Açıklaması:Amerikalı ünlü modacı Carolina Herrrera, moda sektörüne girmeden önce dünyanın en şık kadınları arasında parmak ile gösterilen bir kişiydi. Akabinde girdiği esans ve koku sektöründe de bu iddiasını sürdürmeye devam etti. Kendi..
285,00TL
Vergiler Hariç:285,00TL
DKNY DONNA MYNY NEW YORK 100 MLÜrün Açıklaması:DKNY Donna Karan Myny, özellikle 2000’li yılların başlarında spor ayakkabı konusunda yaptığı devrim ile dikkatleri üzerine çeken Amerika menşeili dünyaca ünlü bir marka olmayı başarmıştır. Akabinde giyim, çanta ve kozmetik alanlarında da başarı..
285,00TL
Vergiler Hariç:285,00TL
CAROLİNA HERRERA QUEENS 100 MLÜrün Açıklaması:Caroline Herrera, kozmetik ve parfümeri dünyasında da adından sıkça söz ettirmeyi başarmış olan bir modacıdır. Kendi döneminin en şık ve zarif kadınları arasında gösterilen Caroline Herrera modacılıkta göstermiş olduğu başarıyı parfümeri sektörüne de ..
284,00TL
Vergiler Hariç:284,00TL
VİCTORİA’S SECRET BOMBSHELL EDP KADIN PARFÜMÜ 100 MLÜrün Açıklaması:Victoria’s Secret Bombshell, markanın her zaman hedeflediği seksi olma ve tutkulu görünme hedeflerine parfümeri konusunda ulaştığının en büyük kanıtı olmayı başardı. Victoria’s Secret Bombshell EDP Kadın Parfümü 100 Ml ile bayan..
242,00TL
Vergiler Hariç:205,08TL
Gösterilen: 1 ile 40 arası, toplam: 880 (22 Sayfa)

Parfüm üreticileri ürünlerini satışa sunduklarında, müşterilerinin satın almada karar vermelerine yardımcı olmak amacıyla parfümün kokusu ve notalarını test etmeleri için tanıtım amaçlı bayi veya satıcılarına verdikleri ürünler kavramı tester parfüm ne demek sorusunun cevabıdır. 


Tester parfümler, parfüm üretici firmalar tarafından tester parfümcü kuruluşlara, kırılmalara ve denenmelere karşın her on bin sipariş için gönderilen bin  adet orijinal tester parfümlerdir denilebilir. Tester parfümün ücret karşılığı satılması etik olmamakla birlikte tedarikçilerden ücretli alındığı için bizler de ücret karşılığında satışa sunmaktayız. Tester parfümlerin de sahteleri ve replikaları bulunmaktadır. Bu nedenle orijinal tetster parfüm tercih etmelisiniz. 


Tetser parfümler ile, satışa sunulan parfümler arasında içerik ve formülasyon olarak herhangi bir fark bulunmamaktadır. Aradaki tek fark üretim amacı şekliyledir ki, biri satış için üretilmişken tester parfümleri, müşterilerin satın alma kararlarında etkili olmak için tanıtım amacıyla üretilmiştir. Bu nedenle tester parfümlerin farkı bu konulardan ibarettir. Tester parfüm ya da normal satış için üretilmiş parfüm satın alma konusunda tester farfüm fiyatları ile kıyaslandığında tereddütsüz tester parfüm al şeklinde öneride bulunabiliriz.


Yurt içinde üretimi olmayan yurt dışı menşeli, ithalat yoluyla ülkemize gelmiş olan parfüm markalarının üretmiş oldukları testerlara ithal tester parfüm denir. Ülkemizde bulunan orjinal tester parfüm çeşitlerinin neredeyse tamamı ithal tester parfümler kapsamındadır. 


Tester parfüm, tanımından da anlaşılacağı üzere satıştaki ürünle aynı içeriğe sahip bir üründür. Formülasyonunda ve içeriğinde hiçbir fark olmayıp biri satışa sunulur diğeri de tanıtım amaçlı üretilir. Bu nedenle söz konusu markaya ne kadar güveniliyorsa, tester parfüme de o kadar güvenilebilinir. Ancak, replika veya sahte tester parfüm yerine orijinal tester parfüm satın alınmasına dikkat edilmelidir. 


Üretim amaçları dışında içerik ve formülasyonlarının aynı olmaları nedeniyle tester parfümler de gerçektir. Web sitemizde satılşa sunmuş olduğumuz tüm parfüm çeşitlerimiz gerçek tester parfümlerdir.